EkosolFarm KompostBox 4 Katlı Evsel Organik Atıklar Geri Dönüşüm Ünitesi


470 TL

MANİSA / SARUHANLI / HACIRAHMANLI MAH.

İlan No
604

İlan Tarihi
27-01-2021

Ekosol Farm Solucan Gübresi
Üyelik Tarihi : 27 Ocak 2021
Kullanıcı Mağazası
Tel :

Gsm :
Güvenlik İpuçları

İlgilendiğiniz aracı veya emlak ilanını görmeden kapora olarak bir ödeme yapmayın, para göndermeyin.

İlan Açıklaması

EkosolFarm KompostBox 4 Katlı Evsel Organik Atıklar Geri Dönüşüm Ünitesi

EkosolFarm KompostBox 4 Katlı Solucan Evi 

Sadece 4 Katlı Solucan Evi Ünitesidir. Eisenia Foetida Solucansız ürünür.

 

EkosolFarm KompostBox Solucan Evi ile Evsel Organik Atıklarınızı Değerlendirin, Kendi Organik Gübrenizi Kendiniz Üretin!

 

Solucan Gübresi ürettiğinizde; Yerli Tohum da temin ederek, balkonunuzda, bahçenizde Organik Sebze ve Meyve yetiştirerek, sağlıksız kimyasal gıdalar yemek zorunda kalmayacaksınız!

 

EkosolFarm KompostBox en kısa tanımıyla evinizdeki Organik Geri Dönüşüm kutusudur.

 

EkosolFarm KompostBox sayesinde, evlerinizden çöp olarak atılan sebze, meyve kabuk ve posaları, yumurta kabukları vs. gibi değerli organik atıkları değerlendirerek, yüksek kalitede Organik 100 Solucan Gübresine dönüştürebilirisiniz.

 

EkosolFarm KompostBox ve 500 Adet Kırmızı Kaliforniya Solucanı -Eisenia Foetida Solucanı(bu ürün içerisinde yer almamaktadır) ile Solucan Gübresi üretebilirsiniz.

 

EkosolFarm KompostBox solucanların maximum yaşam standartlarını sağlayan bir ünitedir. Solucanların yaşamları sürdürmek için ihtiyacı olan ortam koşullarını sağlayabileceğiniz bir ünitedir.

 

Solucan Gübresi (Worm Castings) Nedir?

Solucanlara vereceğiniz sebze, meyve kabukları vb.organik yiyeceklerin (mamaların), solucanların sindirim siteminden geçmesi sonucu elde edeceğiniz yüksek kalitede 100 organik gübredir.

 

EkosolFarm KompotBox®ın İçerisinde Canlı Solucanlar mı Var?

EkosolFarm KompostBox Solucanların yaşam ortamlarını maksimum olarak sağlayan bir ünitedir.

Başlangıçta 500 Adet solucan ile üretime başlamanızı önermekteyiz (bu ürün içerisinde yer almamaktadır).

 

Bu 500 adet solucanla başlangıcınızı takiben, eğer EkosolFarm KompostBoxınız güneş almayan, iklim değişikliklerinden etkilenmeyen bir ortamda ise ve solucanlarınızı düzenli olarak besleyip, onları mutlu ettiyseniz, her sene üreyerek çoğalacaklar ve yaklaşık 2-3 katına çıkacaklardır.

 

Solucan sayınız bir KompostBox tablası içerisinde 2.500-3.000 adete ulaşırsa, bulundukları ortam artık onlara yetmemeye başlayacaktır.

Bu durumda bir adet daha EkosolFarm KompostBox temin edip Solucanlarınızın yarısını yeni ünitenize aktararak, üretiminizi arttırabileceksiniz.

 

Neden Eisenia Foetida Cinsi Solucan?

Toprak solucanları da iyi bir havalandırma aracıdır. Ancak bu cins solucanlar daha iri olduklarından çabuk hareket edemezler ve yedikleri besin maddelerinin tamamını dışkı olarak çıkartmaz, bir bölümünü, büyük olduklarından, kendi ihtiyaçları için kullanırlar. Çabuk üremez ve üretmezler. 

Oysa Eisenia Foetida cinsi solucanlar kültür solucanlarıdır. Daha ince olduklarından hareket kabiliyetleri daha fazladır. Daha çok galeri açabilirler. Daha çok doğurganlığa sahiptir ve süratle çoğalırlar. Az miktarda başladığınız solucan sayısı kısa zamanda artacak ve hızlı bir kompostlaştırma yapacaklardır. Daha dirençlidirler ve sindirim sistemlerindeki parçalayıcı enzim sayıları daha fazladır. Daha kaliteli bir gübre elde etmenizi sağlarlar.

 

Solucanlar Kaçar ve Mutfağınıza Balkonunuza Bahçenize Dağılırlar mı?

Hiçbir canlı mutlu oldukları ortamı bırakarak oradan uzaklaşmazlar. Solucanlarımız, sessiz, sakin bir ortamda, doğru beslendikleri sürece KompostBox® üniteniz içinde sakin bir hayat sürerler. Siz onları görmeye çalışmadıkça onların bulundukları ortamdan pek dışarı çıkma eğilimleri yoktur. Eğer solucanlarınız solucan evlerinden uzaklaşıyorlarsa bir besleme veya ortam problemi vardır demektir. Uygulamalarınızı yeniden gözden geçirerek kuralları uygulamaya çalışmak gerekir. Ayrıca çıkan solucanlar en fazla 50 cm uzaklaşabilirler. Ve ne yazık ki oradada ölürler. Ölen solucanları kutunun içine tekrar koyabilirsiniz. 

 

Nasıl Gübre Üretiyorlar?

EkosolFarm KompostBox® ünitenizi aldığınızda kağıt, karton ve toprak ile KompostBoxınızın en alt haznesine solucanlara bir yatak yapacaksınız. Solucanlarımızla birlikte gönderdiğimiz mama karışımıyla beraber solucanları bu yatağa koyacaksınız. Sonra üzerine boş bir kat hazne koyup, bu hazneye de evsel atıklarınızı koyacaksınız. 

Solucanlar bu koyduğunuz atıkları yemek için yukarı hazneye çıkmaya başlayacaklar. Ve her kat gübre ile dolduğunda bir üst kata geçecekler. Siz de en alt katta oluşmuş olan gübreleri alıp, bitkilerinizde gübre olarak kullanacaksınız.

 

Solucanlar Ne Yerler?

Bu mucize evsel dönüşüm canlıları, otobur oldukları için en çok sebze ve meyve kabukları, yaprak, karton, renksiz mürekkepli kağıt gibi şeyler yerler. En çok sevdikleri ise muz kabuğu, çay/kahve posasıdır.Sevmedikleri ve hatta onlar için ölümcül olan tek şey kimyasal atıklardır.

 

EkosolFarm KompostBox® Koku Yapar mı? 

EkosolFarm KompostBox® ünitenize koyacağınız evsel organik atıklar yani sebze, meyve, çay/kahve posası, kağıt vs. solucanlar ile temas edeceği için asla koku, sineklenme, kurtlanma yapmayacaktır. Aslında solucanların bir mucizesi de budur.

Vücutlarının üzerinde ve sindirim sistemlerinde bulunan Sölom sıvısı evsel atıklarınızın koku, sineklenme vs. yapması engeller.

 

EkosolFarm KomposBox®taki Musluk Ne işe Yarar?

Bu musluk, solucanlarınızın ürettiği gübrelerden süzülen Kompost Çayını almak için gerekli olan aparattır. KompostBoxınızda her gün damlalarla biriken bu çay bitkileriniz için en verimli organik besindir.

 

Solucan Gübresi, Bitkilere Faydalı Bir Gübre midir?

Solucan Gübresi, organik gübreler içerisinde en güçlü, en etkili gübredir. Amerika Kaliforniya Gıda ve Tarım Birliğinin yaptırdığı Akademik araştırmalara göre; özellikle sebze ve meyve bitkilerinde 70e varan verim artışı gözlemlenmiştir. 100 Organik Solucan Gübresi, içeriğindeki organik madde muhtevası nedeniyle toprağın su tutma ve havalandırma kapasitesini arttırır. Solucanların gübreye geçirdikleri vücut sıvıları (Sölom Sıvısı) sayesinde bitkilerde patojenlere karşı direnç oluşturur. Solucanların sindirim sisteminde, çok sayıdaki mikroorganizma taşıyan, azot fikse eden bakteriler ve antibiyotik etkisi yaratacak doğal büyüme hormonları ve enzimler bulunur ve dışkıya yani gübreye geçer ve bitkide büyümede hız ve direnç sağlar. 

 

Ne ile beslenmeliler? 

Ne Vermelisiniz?

Domates, Biber, Patlıcan, Marul-kıvırcık Lahana, Asma yaprağı, Salatalık, Fasulye, Barbunya kabukları, Muz (çok severler), Havuç Posası (çok severler), Kabak, İnceltilmiş yumurta kabuğu(asidi ayarlar), Yaprak (iğneli ve meşe hariç), Biraz kurutulmuş çim, Sebzelerinizin hasat çıktıları (ufalanmış), Az miktarda toprak, Çay posası (çok severler), Kahve posası (çok severler) Az miktarda şeker, Maydanoz, Nane (az miktarda), Elma, Armut, Şeftali, Karton, Mukavva, gazete kâğıdı (baskısız), Hindistan cevizi kabuğu

 

Ne Vermemelisiniz?

Et ve süt ürünleri, İğne yapraklar, Portakal, Limon, Mandalina, Suyu alınmamış karpuz, Suyu alınmamış kavun, Yağ, Renkli Baskılı Kâğıt, Soğan, Sarımsak, Narenciye, Çekirdek, Yaprak (iğneli ve meşe), Ekmek, kek, makarna, Dergi yaprakları, Patates Solucanların sindirim sistemleri asidik besinlere karşı duyarlı olduğundan Portakal, limon, mandalina (narenciye türleri), soğan sarımsak et ve süt ürünleri, sirkesinden ve limon suyundan arındırılmamış salata çıktısı bütün, suyu alınmamış karpuz ve kavun kabuğu, ağaç yapraklarından iğne yapraklı olanlar (çam, selvi ve çabuk dönüşmeyen meşe yaprağı) kesinlikle verilmemelidir.

 

Mama nasıl verilmeli?

Bu tamamen sizin bu işe ayıracağınız zamanla ilgilidir. Solucanlarda diş olmadığından ne kadar küçük hatta posa şeklinde verirseniz o kadar çabuk kompost elde edersiniz. Kompost kutunuz mutfak çıktınıza yetişemiyor ve çöpünüzü atmaya kıyamıyorsanız bir öğütücüden geçirip suyunu sıkıp buzlukta saklayabilir ihtiyacınız olunca tekrar verebilirsiniz. Bunların hiçbirine zamanın yok diyorsanız kompost kutunuza bütün olarak da atabilirsiniz. 

 

Ne zaman gübre elde edersiniz?

Ne kadar solucan o kadar çabuk gübre. Minimum 500 adet solucan ile başlamalısınız. Kompost için ayırdığınız organik atıklar üreteceğiniz gübrenin miktarını etkiler. Az miktarda mama, solucanların üremesini de yavaşlatır. Mama olarak verdiğiniz yiyeceklerin çoğu, sudur. Kısa sürede havaleli mamalarınız nemini kaybedecek ve azalacaktır.

Her solucan kendi ağırlığınca yer ve dışkılar. Her bir 40 cm. X 40 cm.lik EkosolFarm KompostBox tablasında en fazla 2500 solucan bir arada mutlulukla yaşayabilirler. Solucan sayısı arttıysa yeni ünite almanız gerekecektir.


20 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Konum