EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi 1 Lt.


51 TL

MANİSA / SARUHANLI / HACIRAHMANLI MAH.

İlan No
600

İlan Tarihi
27-01-2021

Ekosol Farm Solucan Gübresi
Üyelik Tarihi : 27 Ocak 2021
Kullanıcı Mağazası
Tel :

Gsm :
Güvenlik İpuçları

İlgilendiğiniz aracı veya emlak ilanını görmeden kapora olarak bir ödeme yapmayın, para göndermeyin.

İlan Açıklaması

EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi 1 Lt.

Ürünümüzün 5-10-20 lt seçenekleri d ebulunmaktadır.

Sıvı solucan gübresi fiyatları değişiklik gösterir. 

EkosolFarm Sıvı Organik 100 Solucan Gübresi 1 Litre
EkosolFarm Liquid Worm Fertilizer 1 Liter 

Türkiyenin en büyük solucan gübresi üretim kuruluşu Ekosol Tarım A.Ş. tarafından çiftçilerimizin kullanımına sunulan, Türkiyenin ilk 100 Organik Sertifikalı SIVI SOLUCAN GÜBRESİdir.

Granül 100 Solucan Gübresinin sıvılaştırma prosesinden geçirilerek üretilen, konsantre Sıvı Solucan Gübresidir.

Damlama, püskürtme ve benzeri tüm sulama sistemlerinde güvenle kullanılır.

EkosolFarm Organik Sıvı 100 Solucan Gübresi;

1- Tüm sulama sistemlerinde kullanılabilir.

2- İçeriğinde bulunan mikroorganizmalar sayesinde, bitki ve ürünlerin ihtiyaç duyduğu azot, fosfor potasyum gibi elementler doğal yöntemlerle bitki tarafından hızla ve kolay alınmasını sağlar.

3-İçeriğindeki organik madde sayesinde ürünün ve bitkilerin kök sistemini, toprağın biyolojik yapısını güçlendirir, hastalıklara karşı direnci arttırır.

4- Yaprak uygulamalarında fotosentez uyarıcı görevi görür.

5- Özellikle fidelerin olmak üzere tüm tarım ve bitki ürünlerinin üremesini büyümesini ve gelişim sürecini artırmakla ürünün yetişme zamanını kısaltır. Mahsul verimliliğini arttırır.

6-Bitki ve toprağın stresini azaltır. Kesinlikle sulandırmak sureti ile kullanılmalıdır.

7- Bitkinin soğuk ve dona karşı direncini arttırır.

8- Bitkiler için gerekli olan tüm besinleri içeren sabit içerikli bir üründür.

 NASIL UYGULANIR?

Sıvı formda üretilen ve katı gübremizin tüm özelliklerine sahip yaprak ve toprak gübresi olarak kullanabileceğiniz, yüksek konsantrasyonlu EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresini çiçekli, yapraklı süs bitkileri, sebze-meyve fide,fidanlarında tüm bitkilerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi bitkilerinizde 2 şekilde uygulanır.

 1. Topraktan (Sulama Şeklinde) Uygulama

 2. Yapraktan (Püskürtme Şeklinde) Uygulama

 Bitkilerinizin hem kökten hem de yapraktan doğru şekilde beslenebilmesi için 21 gün ara ile dünüşümlü olarak hem topraktan hem de yapraktan uygulama yapmanız EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresinin tüm faydalarını alabilmenizi sağlar.

 

İlk uygulamayı topraktan sulama şeklinde yapıp, 21 gün sonra yapraktan, yapraktan uygulamanızdan 21 gün sonra ise tekrar topraktan uygulamanızı önermekteyiz. Özellikle myve-sebze yetiştiriciliğinde bu uygulamaları hasata kadar21 günlük periyodlarda devam ettirmenizi tavsiye ederiz.

 1. Topraktan (Sulama Şeklinde) Uygulama

EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresini topraktan uygulaması, bitkilerinizin köklerinden beslenmesini sağlar, faydalı mikroorganizmalar, faydalı bakteriler, enzimler ve doğal büyüme hormaları sayesinde kök gelişimini hızlandırır, bitkinizin toprakta çözülmeyen mineralleri almasını kolaylaştırarak güçlü ve etkili bir beslenme sağlar. 

 Aynı zamanda EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi içeriğinde bulunan enzimler sayesinde bitkilerinizin kök hastalıklarına karşı direnci de artacaktır.

 Topraktan Uygulama için 20 Litre su kovası içerisine 100 cc (2 kapak) EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi ekleyip, iyice çalkaladıktan sonra sulama şeklinde bitkilerinize uygulamanız yeterlidir.

 2. Yapraktan (Püskürtme Şeklinde) Uygulama

 Bitkilerinizin köklerinden beslendiği gibi, yaprak ve gövdesinden de beslenmeye ihtiyacı vardır.

 Yapraktan uygulayacağınız EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi, bitkinizin ihtiyacı olan besin maddelerini yaprak ve gövdesinde yer alan gözeneklerden almasını sağlar, yaprak büyümesini arttırırak, bitkinin fotosentezi artar. 

 Aynı zamanda EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi içeriği sayesinde bitkiniz yaprak hastalıkları ve zararlılarına karşı da direnç kazanır.

 Yapraktan Nasıl Uygulama Yapılır?

 Eğer varsa 16 Litrelik sırt pompasında (pülverizatör), 16 Litre suya 50 cc (bir kapak) EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresini katıp iyice çalkaladıktan sonra bitkilerinize yapraktan uygulamanızı tavsiye ediyoruz. 

 Eğer 16 Litre değil örneğin 8 Litrelik pülverizatörünüz varsa, aynı oranda yani 25 cc (yarım kapak) ekleyip iyice çalakaladıktan bitkilerinize uygulayabilirsiniz.

 1 Litrelik spreyiniz varsa, 1 Litre suya 2/3 çorba kaşığı kadar ekleyip iyice çalkalayıp bitkilerinize yapraktan ve gövdesinden ıslatma yöntemi ile uygulayabilirsiniz.

 Bu uygulamayı her 21 günde bir tekrarlamanızı tavsiye ederiz. 

 Bu uygulamaları, bitkiniz çiçekte iken, polenleri ıslatmamak için, çiçeklere uygulama yapmadan tekrarlamaya dikkat etmelisiniz. 

 Unutmamalısınız ki, EkosolFarm Solucan Gübresi lisanslı ve sertifikalı organik bir gübre olduğu için fazla kullanımda bitkiniz hiç bir zarar görmeyecek, az kullanımda ise etkisi azalacaktır. 

 EkosolFarm Sıvı Organik Solucan Gübresi Ultra Yoğun konsantrasyona sahip, koyu pekmez kıvamında bir üründür.


25 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Konum